Industria has logged 186 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Sanguivorous

Sanguivorous

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
PeePee

PeePee

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Entrails of a Beautiful Woman

Entrails of a Beautiful Woman

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Burning Moon

The Burning Moon

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Romance

Romance

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Schramm

Schramm

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Pixillation

Pixillation

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Pink Blueprint

The Pink Blueprint

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Lunch Box

Lunch Box

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
28
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Built-in Views

Built-in Views

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Man Walking Around a Corner

Man Walking Around a Corner

1887
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Apparatus M

Apparatus M

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Grim

Grim

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Wasted!

Wasted!

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fetist

The Fetist

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Office Lady Rape: Disgrace!

Office Lady Rape: Disgrace!

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Red Spell Spells Red

Red Spell Spells Red

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Carne

Carne

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Viy

Viy

1967
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Hairdresser

The Hairdresser

1905
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Summer's Puke is Winter's Delight

Summer's Puke is Winter's Delight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Noisy Requiem

Noisy Requiem

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Macumba Sexual

Macumba Sexual

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Beast

The Beast

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Organ

Organ

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bag

Bag

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Baxter

Baxter

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Summer's Puke is Winter's Delight

Summer's Puke is Winter's Delight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Reason, Debate and a Story

Reason, Debate and a Story

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Schizophreniac: The Whore Mangler

Schizophreniac: The Whore Mangler

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1971
×
★★★★½
Edit this entry