• If Beale Street Could Talk

  • Manta Ray

    ★★★★

  • Blue

  • Jessica Forever

    ★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Brotherhood

  • Beautiful Boy

    ★½

  • Greta

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Too Late to Die Young

    ★★★★

  • Gulyabani

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Whack World

  • Knife+Heart

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

  • Rafiki

    ★★★

  • Book Club

  • Dirty Computer

  • Braid

    ★½

  • Liz and the Blue Bird

  • Little Woods

    ★★½

  • Dude

  • Duck Butter

  • The New Romantic

  • A Quiet Place

  • Support the Girls

    ★★

  • Feminists: What Were They Thinking?

  • Shakedown

  • Love, Simon

    ★½

  • Annihilation

  • August at Akiko's

    ★★★½

  • Black Panther

    ½

  • Hearts Beat Loud

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Assassination Nation

  • Skate Kitchen

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Colette

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

  • Muteum

  • Betty: They Say I’m Different

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Sitting