• Wolf's Hole

    ★★★½

  • Syndromes and a Century

    ★★★★★

  • The Iron Rose

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • High Life

    ★★½

  • The In Crowd

    ★★★½

  • Scarlet Diva

    ★★½

  • Guns of the Trees

    ★★★

  • The Gleaners and I

    ★★★★½

  • Norma Rae

    ★★★★

  • Vagabond

    ★★★★★

  • School in the Crosshairs

    ★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★½

  • EGG.

    ★★★★

  • Stages: Three Days in Mexico

    ★★★★★

  • In a Year with 13 Moons

    ★★★★★