• The Riot Club

    ★★

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Before I Go to Sleep

    ★★½

  • If I Stay

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Lucy

    ★½

  • Zapped

  • Delirium

  • Jersey Boys

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Serial (Bad) Weddings

    ★★★★

  • Divergent

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Pompeii

    ★★★

  • Vampire Academy

    ★★★

  • That Awkward Moment

    ★★★½

  • Lone Survivor

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★½

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • The Starving Games

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • The Book Thief

    ★★★★½

  • One Direction: This Is Us

  • Palo Alto

    ★★

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ★★★½

  • We're the Millers

    ★★★

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ★★½

  • Elysium

    ★★★

  • Teen Beach Movie

  • Grown Ups 2

    ★★

  • World War Z

    ★★★½

  • After Earth

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • The Host

    ★★★★½

  • I'm So Excited!

    ★★½

  • The Croods

  • Beautiful Creatures

    ★★½

  • Warm Bodies

    ★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • The Spectacular Now

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Great Expectations

    ★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Skyfall

    ★★★★

  • Argo

    ★★★

  • A Mother's Nightmare

    ★★½

  • House at the End of the Street

    ★½

  • Stuck in Love

    ★★½

  • The Impossible

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★½

  • Magic Mike

    ★★★

  • Brave

  • People Like Us

    ★★

  • Snow White and the Huntsman

    ★★★½

  • Now Is Good

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Lola Versus

  • Struck by Lightning

    ★★★

  • Red Dawn

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★

  • The Hunger Games

    ★★★★★

  • Project X

    ★★

  • This Means War

    ★★★

  • LOL

  • Frenemies

  • War Horse

    ★★★★½