gracie has logged 34 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thirteenth Year

The Thirteenth Year

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
Edit this entry  
03
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
Edit this entry  
03
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
Edit this entry  
01
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry