Dani has logged 40 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Being Flynn

Being Flynn

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Am I Pretty Enough?

Am I Pretty Enough?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
David

David

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Audition

The Audition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Flipped

Flipped

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Help Point

Help Point

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Self/less

Self/less

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Siberia

Siberia

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry