Matt 🔪 has logged 22 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Void

The Void

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry