• Happiest Season

    ★★

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

    ★★

  • The High Note

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Love, Fall & Order

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • After

    ★½

  • Stuber

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Cold Pursuit

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Robin Hood

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • The Grinch

    ★★

  • The Holiday Calendar

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★