inna has logged 57 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An Education

An Education

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Queen

Queen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The History Boys

The History Boys

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry