inna has logged 46 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Day

The Last Day

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Miss Fisher and the Crypt of Tears

Miss Fisher and the Crypt of Tears

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma

Emma

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Little Chaos

A Little Chaos

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry