amanda has logged 20 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Milk

Milk

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Flower

A Flower

1971
×
Read the review Edit this entry  
26
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Conrad and Butler Take a Vacation

Conrad and Butler Take a Vacation

2000
×
Read the review Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry