Sort by

InSession Film - has logged 239 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry