Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Company

Company

2008
×
Edit this entry  
27
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Laura

Laura

1944
×
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Edit this entry  
07
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
Edit this entry  
21
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★
Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry