• Behind Her Eyes

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Nasha Natasha

  • Lejano interior

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • The Invisible Man

    ★½

  • Onward

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • His House

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • You Lovely Lovers

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Catscape

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Hair Love

    ★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Las facultades

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

  • Rocketman

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • A Movie Made of

  • dead end

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Clowns

    ★★½

  • Claudia

    ★★★

  • The Dirt

    ★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Parchís: the Documentary

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • On the Table

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½