Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★½
Edit this entry  
29
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hater

The Hater

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Notes for My Son

Notes for My Son

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Edit this entry  
09
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★½
Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Edit this entry  
19
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★½
Edit this entry  
16
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Edit this entry  
12
Happiness

Happiness

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
His House

His House

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
02
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Edit this entry  
21
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
Edit this entry  
21
Florianópolis Dream

Florianópolis Dream

2018
×
Edit this entry  
19
Small Time Crooks

Small Time Crooks

2000
×
Edit this entry  
18
Celebrity

Celebrity

1998
×
Edit this entry  
17
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
Carmel: Who Killed Maria Marta?

Carmel: Who Killed Maria Marta?

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★
Edit this entry  
29
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★½
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Edit this entry  
15
A Movie Made of

A Movie Made of

2019
×
Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★½
Edit this entry  
07
The Long Night of Francisco Sanctis

The Long Night of Francisco Sanctis

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Castro

Castro

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
Edit this entry  
01
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★
Edit this entry  
19
Hardly a Criminal

Hardly a Criminal

1949
×
★★½
Edit this entry  
18
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Edit this entry  
17
The Aerial

The Aerial

2007
×
★★½
Edit this entry