barby has logged 16 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
½
Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
About Time

About Time

2013
×
Edit this entry  
10
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monthly Girls' Nozaki-kun

Monthly Girls' Nozaki-kun

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
Edit this entry  
06
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part II: Eternal

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part II: Eternal

2012
×
Edit this entry  
04
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part I: Beginnings

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part I: Beginnings

2012
×
Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
½
Edit this entry