• Death to 2021

    ★★★½

  • Mother/Android

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Awake

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Der Boandlkramer und die ewige Liebe

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • What Drives Us

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Stowaway

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Black Eagles

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½