Jens has logged 230 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shoot to Kill

Shoot to Kill

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wendezeit

Wendezeit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry