Jens has logged 22 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Krull

Krull

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Singles

Singles

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Zone

Green Zone

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry