• Tom & Jerry

    ½

  • A Recipe for Seduction

  • Let Them All Talk

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Scoob!

  • Inventing the Future

    ★★

  • Marc Maron: End Times Fun

  • The Way Back

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Cuties

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★★

  • Frozen II

    ½

  • The Show About The Show - S2

    ★★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • SCP: Dollhouse

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Nofinofy

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★★★

  • Blue Boy

  • David Bowie: Finding Fame

    ★★

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★★★

  • Jawline

    ★★★★

  • David Crosby: Remember My Name

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Late Night

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • The Last Hangover

    ★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Haunting on Fraternity Row

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Hug

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½