• Arctic

  • Cold War

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Dirty Computer

    ★★★

  • The Bleeding Edge

  • Bao

    ★★★

  • Truth or Dare

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★½

  • Raspberry

    ★★★½

  • Wild Wild Country

    ★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Blockers

    ★★½

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

    ★★

  • A Quiet Place

    ★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Mute

    ½

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Lords of Chaos

    ★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • We the Animals

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • The Tale

    ★★

  • Juliet, Naked

    ★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Blindspotting

    ★★★

  • Summer of 84

    ★★½

  • Searching

    ★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • The Night Eats the World

    ★½

  • The Commuter

    ★★½

  • Eternal Reccurence

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Bright

  • The Post

    ★½

  • Hanagatami

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • The Woods

  • Coco

    ★★½

  • Wonder Wheel

    ★★½

  • Creep 2

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★

  • Unicorn Store

    ★½

  • Downsizing

    ★★★

  • Chappaquiddick

    ★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★½

  • Brad's Status

    ★★½

  • Molly's Game

  • Gaga: Five Foot Two

  • I, Tonya

    ★★½

  • It

    ★½

  • mother!

    ★★★½