🐝 has logged 244 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2013

Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2013

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Castle of Blood

Castle of Blood

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry