Isabella has logged 16 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
11
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Master

The Master

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry