• Death to 2020

    ★★

  • Burrow

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★★½

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • A Dog That Smokes Weed

  • Twins in Paradise

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • Out

  • The Half of It

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Loop

  • The Christmas Temp

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Drawn to You

  • Catscape

  • Tall Girl

    ★½

  • The Mind, Explained

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

  • The Wretched

    ½

  • Hot and Tasty

  • Dreamville Presents: REVENGE

  • Anima

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • dead end

  • After

  • Pet Sematary

    ½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★