• Cinderella

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Mare of Easttown

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Squared Love

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Double Dad

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Burrow

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • The Prom

  • The Stand In

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Midnight at the Magnolia

    ★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Fierce

    ★★½

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Work It

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

  • Feel the Beat

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Yes-People

  • I Love You, Stupid

    ★★★

  • Airplane Mode

    ★★

  • 18 Presents

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • A Guide to Second Date Sex

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★½