Isadora has logged 133 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Starstruck

Starstruck

2010
×
★½
Edit this entry  
17
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
½
Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
Edit this entry  
26
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★
Edit this entry  
01
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★½
Edit this entry  
31
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
17
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★½
Edit this entry  
16
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★½
Edit this entry  
10
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
My Mom is a Character: The Film

My Mom is a Character: The Film

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry