• Eternals

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Human Animals

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★½

  • Mank

    ★½

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • Friendsgiving

    ★½

  • Cadaver

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★★

  • The Paramedic

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Good Omens: Lockdown

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Cats

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★

  • Transparent: Musicale Finale

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½