• The Northman

  • Bad Company

  • Distance

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • #Alive

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Beasts Clawing at Straws

  • His House

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½