• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • McMillion$

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★