Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Edit this entry  
24
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★
Edit this entry  
21
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
Edit this entry  
17
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry