• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Predator

    ★★

  • The Meg

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Rampage

    ★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Death Note

    ★½

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Baywatch

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Blair Witch

    ★★

  • The Legend of Tarzan

    ★★½

  • Nerve

    ★★★★

  • Central Intelligence

    ★★★