ItsLV has logged 61 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mummy's Curse

The Mummy's Curse

1944
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy's Ghost

The Mummy's Ghost

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy's Tomb

The Mummy's Tomb

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Demonic

Demonic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avalanche Express

Avalanche Express

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Overlanders

The Overlanders

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crosstalk

Crosstalk

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sunday Too Far Away

Sunday Too Far Away

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Exit

No Exit

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Royal Jelly

Royal Jelly

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Claire of the Moon

Claire of the Moon

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Gone, But Not Forgotten

Gone, But Not Forgotten

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Owners

The Owners

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solomon Kane

Solomon Kane

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Breaker Morant

Breaker Morant

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound and Fury

Sound and Fury

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Through the Fire

Through the Fire

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry