sofyan has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Shanghai

Shanghai

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pit Stop

Pit Stop

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Rich Brian Is The Sailor

Rich Brian Is The Sailor

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Out in the Dark

Out in the Dark

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Geography Club

Geography Club

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry