• Into the Wild

    ★★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Barry Lyndon

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Waterboy

    ★★★

  • Remember the Titans

    ★★★½

  • Schindler's List

    ★★★★½

  • The World's End

    ★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Thor

    ★★★

  • Thor: The Dark World