iwatch has logged 44 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boar

Boar

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sting of Death

Sting of Death

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Patrick Melrose

Patrick Melrose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Food of the Gods II

Food of the Gods II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evil of Dracula

Evil of Dracula

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night Shadow

Night Shadow

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Four Skulls of Jonathan Drake

The Four Skulls of Jonathan Drake

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shriek of the Mutilated

Shriek of the Mutilated

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Mountaineer's Hotel

Dead Mountaineer's Hotel

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Claws

Claws

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spasms

Spasms

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hush... Hush, Sweet Charlotte

Hush... Hush, Sweet Charlotte

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Middlemarch

Middlemarch

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cook

The Cook

1918
×
★★★★
Read the review Edit this entry