Joe has logged 356 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★
Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Starling

The Starling

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Undine

Undine

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry