• Ingrid Goes West

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • Jackie

    ★★★★

  • Lion

    ★★★

  • The Bad Batch

    ★★★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Sully

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

  • The Salesman

    ★★★

  • Elle

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Loving

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Raw

    ★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Keanu

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★

  • Life, Animated

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • The Greasy Strangler

  • O.J.: Made in America

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★½

  • A Man Called Ove

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★

  • Hardcore Henry

    ★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★

  • Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • An Open Secret

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • The Editor

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

  • The Tribe

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Lego Movie

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½