• The Card Counter

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Swordsman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Last Dance

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum