Jeffrey has logged 10 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
King Lear

King Lear

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry