Jack has logged 29 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★
Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Mickey One

Mickey One

1965
×
★★★½
Edit this entry  
20
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Model Shop

Model Shop

1969
×
★★★★
Edit this entry  
05
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Rita, Sue and Bob Too

Rita, Sue and Bob Too

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Edit this entry