• Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Ted Bundy: American Boogeyman

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Forever Purge

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Moxie

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Bliss

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • John and the Hole

    ★★½

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Opening Act

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½