• Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Homunculus

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Catscape

  • Undone

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Chiara Ferragni: Unposted

  • Joker

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • dead end

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots