• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • Monday

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★½

  • Mulan

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

  • Marriage Story

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Booksmart

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • The Princess Switch

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp