• Gloria

    ★★★★★

  • The Blob

    ★★★★★

  • The White Ribbon

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • A Quiet Passion

  • Jupiter's Moon

    ★★★★½

  • The Mustang

    ★★★★★

  • Take Shelter

    ★★★★★

  • Legends of the Fall

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Elle

    ½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★★

  • [REC]²

    ★★★★

  • [REC]

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Before Night Falls

    ★★★★★