Jack has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Swan Princess

The Swan Princess

1994
×
★★
Read the review Edit this entry