Jack has logged 38 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
Read the review Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Point Break

Point Break

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frankenfish

Frankenfish

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bug

Bug

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry