Jack has logged 626 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Just Friends

Just Friends

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sword of the Stranger

Sword of the Stranger

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry