Jackson has logged 38 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Letter Media Behind the Scenes : Space Cop

Red Letter Media Behind the Scenes : Space Cop

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★
Edit this entry  
17
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry