Jackson has logged 55 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Once Upon A Time In Kuwait

Once Upon A Time In Kuwait

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Super

Super

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slither

Slither

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superman 75

Superman 75

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gotti

Gotti

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Comic Accurate Batman: The Movie

Comic Accurate Batman: The Movie

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry