Jackson has logged 266 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★
Edit this entry  
26
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Great White Hope

The Great White Hope

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Morning Glory

Morning Glory

1933
×
★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kitty Foyle

Kitty Foyle

1940
×
★★★★
Edit this entry  
20
Music of the Heart

Music of the Heart

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sin of Madelon Claudet

The Sin of Madelon Claudet

1931
×
★★½
Edit this entry